top of page
112    metų ansamblio "Kanklės" tradicija tęsiasi...
 
1906 m. į Skriaudžius atsikėlęs vargonininkas Pranas Puskunigis pradėjo burti kanklininkų ansamblį. Ansamblis pirmuosius žingsnius žengė nedrąsiai, tačiau žinia apie gražiai skambinančius kanklininkus ir dainuojančias merginas sklido vis plačiau ir plačiau. 
Po 100 metų ansamblio gyvavimo, į Skriaudžius nutūpė "Aukso paukštė" - prestižinis Lietuvos liaudies kultūros centro fondo įsteigtas apdovanojimas.
Ansamblis "Kanklės" džiaugiasi, jog ir toliau gali tęsti ilgamentes tradicijas...
Sekite mus
Sekite mus
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

„Kankliukai“ – garsiojo Skriaudžių ansamblio „Kanklės“ „kūdikis“, išaugęs iš nedidelės vaikų grupės. 2008 metais  ansamblio „Kanklės“ vaikų grupėje  kanklėmis skambino ir dainavo septynios mergaitės, palaipsniui kolektyvas didėjo. Kad vaikams būtų daugiau ir įvairesnės veiklos, pradėjo galvoti ir apie šokius. Kadangi jau 1959 m. Skriaudžiuose prie kanklininkų buvo suburta šokėjų grupė,  pagalvojo, kad tradicijoms nenusižengs ir kolektyvo nariai pradėjo mokytis šokti folklorinius šokius. Atsiradus poreikiui pritarti šokėjams, kolektyve susibūrė instrumentinė grupė.  Dabar dainoms ir šokiams pritaria ne tik kanklių, bet ir armonikos, lamzdelių, smuiko, būgno muzika.

Dabar Vaikų ir jaunimo folklorinio ansamblio „Kankliukai“ veikloje dalyvauja vaikai ir jaunimas nuo 3 m iki 20 metų.

 

Ansamblio "Kanklės" vadovė:  

Elena  +37069383227

 

Ansamblio "Kankliukai" vadovė:

Vilma   +37065576961

 

el. p. skriaudziai.kankles@gmail.com

bottom of page